Poruszają się wzdłuż biegu schodów, pozwalając osobie na wózku inwalidzkim pokonać schody wewnątrz lub na zewnątrz budynku.
Platforma przyschodowa umożliwia osobie na wózku inwalidzkim samodzielne pokonywanie schodów. Porusza się znacznie wolniej od zwykłej windy, a podczas jazdy należy cały czas trzymać przycisk umieszczony w podłokietniku lub na pilocie zdalnego sterowania.
Gdy platforma nie jest używana, składa się automatycznie w taki sposób, żeby nie utrudniać innym osobom korzystania ze schodów.
Z platformy dla niepełnosprawnych mogą korzystać również osoby starsze oraz rodzice przewożący dzieci w wózkach.
Blok mieszkaniowy
Szkoła
Budynek użyteczności publicznej
Dom
Platforma schodowa dla niepełnosprawnych może być montowana zarówno na schodach prostych, jak i krętych. Jej montaż jest możliwy wewnątrz lub na zewnątrz budynku.
Platformy przyschodowe prostoliniowe mogą pokonać różnicę tylko jednego poziomu. Platformy poruszające się po torze krzywoliniowym mają zastosowanie w przypadku schodów z półpiętrami lub schodów zabiegowych.
Platforma przyschodowa zasilana jest za pomocą akumulatora, którego ładowanie następuje na górnym lub na dolnym przystanku. Dzięki temu działa nawet w przypadku przerw w dostawie prądu. Ponieważ urządzenie nie jest w stanie pracować w sposób ciągły, niemożliwe jest jego płynne użytkowanie w budynkach o dużym natężeniu ruchu (np. w szpitalach). Platforma schodowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ilość uruchomień będzie mniejsza, niż 10 na godzinę.
Więcej szczegółowych informacji na temat platformy przyschodowej znajdziesz w sekcji poniżej.
Za pomocą naszego konfiguratora błyskawicznie skonfigurujesz i wycenisz takie urządzenia jak:
Skorzystaj z programu “Likwidacja Barier Architektonicznych”. Pomożemy Ci dopełnić formalności.
Czy można dostać dofinansowanie na platformę dla niepełnosprawnych?
Możesz starać się o dofinansowanie do zakupu platformy dla niepełnosprawnych w ramach programu “Likwidacja Barier Architektonicznych”. Przygotujemy bezpłatny kosztorys, który możesz wykorzystać jako załącznik do wniosku. Tutaj dowiesz się jak uzyskać dofinansowanie z PFRON.
Jakie informacje są potrzebne do wyceny platformy przyschodowej?
Platforma przyschodowa jest zawsze projektowana pod konkretne schody, dlatego jej cena będzie zależeć od kilku czynników: szerokości schodów, ilości pięter do pokonania, miejsca montażu platformy (wewnątrz, czy na zewnątrz budynku). Skorzystaj z naszego konfiguratora online, żeby uzyskać szacunkową wycenę lub skontaktuj się z naszym Doradcą.
Jaka musi być minimalna szerokość schodów pod platformę dla niepełnosprawnych?
W przypadku platform prostoliniowych minimalna szerokość schodów musi wynosić co najmniej 120 cm, nie licząc poręczy. Więcej przeczytasz w artykule Montaż platformy dla niepełnosprawnych – kiedy i gdzie jest możliwy?
Skontaktuj się z naszym specjalistą, który dokona szczegółowego pomiaru schodów i powie Ci, czy można na nich zamontować platformę przyschodową.
Czym platforma przyschodowa różni się od krzesełka schodowego?
Krzesełko schodowe umożliwia przewożenie jednej osoby bez wózka inwalidzkiego, tylko w pozycji siedzącej. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób starszych lub o ograniczonej sprawności ruchowej. Krzesełko jest znacznie mniejsze od platformy i ma mniejszy udźwig.
Platforma przyschodowa umożliwia osobie niepełnosprawnej pokonanie schodów bez konieczności zsiadania z wózka inwalidzkiego. To rozwiązanie zapewnia samodzielność i trwale usuwa barierę architektoniczną w postaci schodów wewnątrz lub na zewnątrz budynku.
Zajmiemy się Twoim urządzeniem od A do Z – od opracowania projektu, poprzez dostawę, montaż i późniejsze serwisowanie urządzenia.
Projekt
Dostawa
Montaż
Serwis
Zajmiemy się Twoim urządzeniem od A do Z – od opracowania projektu, poprzez dostawę, montaż i późniejsze serwisowanie urządzenia.
Projekt
Dostawa
Montaż
Serwis
Zajmiemy się Twoim dźwigiem od A do Z. Skontaktuj się z naszym specjalistą.