Z problemem dewastacji w windach boryka się niejedna wspólnota i spółdzielnia mieszkaniowa.
Brak możliwości namierzenia sprawców, a co za tym idzie – ich bezkarność, stały się prawdziwym utrapieniem. Tymczasem badania wykazały, że zakres wandalizmu, jakiemu podlega dany dźwig, jest ściśle powiązany ze stopniem obserwacji jego użytkowników.
Rozwiązaniem jest więc działanie profilaktyczne, czyli montaż systemów monitoringu wewnątrz dźwigu. Przynosi to lepsze efekty i wymaga mniej nakładów finansowych, niż ciągłe naprawy i renowacje.
Blok mieszkaniowy
Szkoła
Budynek użyteczności publicznej
Hotel
Kamera w windzie powiązana z systemem monitoringu to wciąż zjawisko rzadkie. Przyczyną jest olbrzymia problematyka transmisji sygnału wizyjnego z wnętrza ruchomego obiektu, jakim jest winda. W Elektrolift opracowaliśmy system monitoringu, który eliminuje problemy z transmisją sygnału z kabiny dźwigu.
Za pomocą naszego konfiguratora błyskawicznie skonfigurujesz i wycenisz takie urządzenia jak:
Czy potrzebuję zgody na instalację monitoringu w windzie?
Zainstalowanie monitoringu lub jakichkolwiek innych dodatkowych urządzeń w kabinie dźwigu wymaga zgody Urzędu Dozoru Technicznego, o ile nie są one przewidziane w instrukcji eksploatacji.
Czy zainstalowanie monitoringu w windzie jest uznawane za jej modernizację?
Instalacja monitoringu w windzie nie zmienia konstrukcji dźwigu, ani jego parametrów technicznych, nie jest więc traktowana jak modernizacja. Wystarczy więc zgłosić wniosek do UDT o akceptację planowanych rozwiązań i dołączyć do niego dokumentację techniczną.
Kto może zainstalować monitoring w windzie?
Osoba instalująca monitoring w kabinie lub szybie dźwigu, musi posiadać uprawnienia UDT.
Zajmiemy się Twoim urządzeniem od A do Z – od opracowania projektu, poprzez dostawę, montaż i późniejsze serwisowanie urządzenia.
Projekt
Dostawa
Montaż
Serwis
Zajmiemy się Twoim urządzeniem od A do Z – od opracowania projektu, poprzez dostawę, montaż i późniejsze serwisowanie urządzenia.
Projekt
Dostawa
Montaż
Serwis